Zoznam produktov značky Charles Dufour

Charles Dufour patrí medzi najmladšiu generáciu vinárov v Champagne. Stačilo mu pár ročníkov a jeho vína sa začali objavovať na vínnych kartách najlepších gurmánskych reštaurácií. Takmer okamžite získal reputáciu ako vinár s veľkým talentom a s vlastným štýlom. A s vínami, ktoré svojou kvalitou doplnia aj luxusné a delikátne jedlá.

Dufour pôsobí v oblasti Aube v južnej časti Champagne. Je certifikovaným biodynamickým producentom. Väčšinu vinohradov vysadil Charlesov starý otec. Medzi nimi aj vinohrady s odrodou, ktorá je v Champagne povolená, ale dnes už absolútnou raritou – Pinot Blanc.

Charles je pravý terroirový vinár. Najlepšie vinohrady vinifikuje a fľašuje samostatne, s minimálnym množstvom síry a zásadne bez prídavku cukru. Nevyhýba sa však ani tradičným neročníkovým cuveé, ktoré sú v jeho podaní priam umelecké artefakty. Vždy ich komponuje s konkrétnym zámerom, s konkrétnou inšpiráciou. Aj pri týchto vínach ide o malé jednorazové produkcie ako pri ročníkových vínach, každá tiráž je individuálnou kompozíciou.

Charles Dufour je vinár, ktorý dokáže spájať aj priame protiklady. Odovzdanosť terroiru a zároveň až umeleckú slobodu. Dufourove vína sú puristicky čisté, v dokonalej rovnováhe a zároveň s jasným charakterom. Sú doslova postavené na tradícii šiestich generácií, keďže Charles nemá iné vinárske vzdelanie ako to, čo získal od svojho otca a túto tradíciu hrdo rešpektuje. A napriek tomu sú jeho vína mladícky originálne, ambiciózne a energické, niekedy možno provokatívne, ale vždy s rukopisom veľkého vinára.

Počet produktov: 2

Zobrazuje sa 1-2 z 2 položiek